מגיפה וטרנספורמציה דיגיטלית – המזרח התיכון וצפון אפריקה מוכנים לעלות רמה

הביקוש לאינטרנט נמצא בעלייה מאז הופעת ה-COVID-19, וזו מגמה שככל הנראה תישאר איתנו זמן רב לאחר מכן.

 

עוד לפני המגיפה, שמענו על המהפכה התעשייתית הרביעית – איך היא החלה לשנות את מערכות הממשל, הניהול והייצור ברחבי העולם. הפחתת שינויי אקלים וטיפוח פיתוח סוציו-אקונומי, בינה מלאכותית, למידת מכונה, ערים חכמות וכדומה, מסתמכים במידה רבה על קישוריות טובה.

 

עם הימור כה גדול, פיתוח מדיניות התמקד בטרנספורמציה דיגיטלית. מקבלי ההחלטות חושבים כיצד לפרוס מדיניות כוללת יותר, להשתמש בנתונים בצורה פתוחה ומאובטחת ולהעלות את הכישורים והיכולת של הקהילות שלהם לקלוט שינויים כאלה.

 

המזרח התיכון וצפון אפריקה (MENA) שואפים להדביק את הפער. מדינות רבות התחייבו להקים כלכלות דיגיטליות משגשגות עד 2030. התוכניות שלהן לפתח כלכלה מבוססת אינטרנט עשויות להועיל למגזרים מרכזיים, כגון חינוך, בריאות, תחבורה ואפילו תעסוקה.

 

על ידי הגדרת אסטרטגיות כלכלה דיגיטלית, מדינות MENA מראות שהן יודעות את ההזדמנויות שהאינטרנט יכול להציע. אבל נותרו אתגרים.

תשתית ICT במזרח התיכון ובצפון אפריקה

במקומות מסוימים באזור, ללא השקעות ענק, תשתית ICT אינה מסוגלת לזנק אל המהפכה התעשייתית הרביעית. ארונות שרים רבים עומדים בפני דילמה. כיצד הם מחלקים משאבים מוגבלים בין צרכים בסיסיים לבין פיתוח רשתות ופס רחב?

 

עלינו להשתמש בדרכי חשיבה חדשות וחדשניות כדי לפתח תשתית ראויה במחיר סביר לממשלות. השותפויות הציבוריות-פרטיות שרווחו בתחילת שנות ה-90 כבר אינן מספיקות. לקהילת האינטרנט יש תפקיד חיוני שניתן ליישם טוב יותר ב-MENA.

מסגרות רגולטוריות

קיים צורך דחוף לבחון מחדש את המסגרות הרגולטוריות באזור, לוודא שהן בוגרות ומעודכנות מספיק כדי להתאים את הצרכים והאתגרים הנוכחיים.

 

ההתקדמות הייתה איטית באזור מסיבות שונות. סביר להניח שהוא יתגבר במהלך השנים הקרובות, עם רפורמות גדולות בצנרת במספר מדינות ערביות, כולל כווית, ערב הסעודית ואיחוד האמירויות הערביות. זאת בנוסף ללחץ הנובע ממגיפת ה-COVID-19 להאיץ את היישום של תקנות ידידותיות להשקעה וממוקדות צרכנים. שיתוף פעולה בין כולם יהיה המפתח להצלחת כל פיתוח רגולטורי.

שיתוף פעולה והרמוניזציה

גישה הוליסטית והרמונית לתקנות בין מגזרי השירות במדינות MENA תבטיח יישום עקבי של מסגרות מדיניות. זה יחזק את האינטראקציה בין תשתית דיגיטלית, שירותים ותוכן חוצה מגזרים וגבולות לאומיים. שיתוף פעולה גם יקדם את תהליך חיבור הבלתי מחוברים.

 

במשך שנים, יוזמות חברת האינטרנט נטלו את ההובלה באמצעות רשתות קהילתיות. אנו תומכים בשיתוף פעולה בין בעלי עניין שונים כדי לצייד את הקהילות הזקוקות לכך ביותר עם הכלים הנכונים לבנות ולתחזק רשתות משלהן. רשתות אלו מהוות פתרון גישה משלים שנבנה על ידי הקהילה ועבור הקהילה בתמיכת הממשלה והמגזר הפרטי.