האם בטוח לנסוע בזמן מגיפת הקורונה?

מגיפת הקורונה היא כנראה המשבר הבריאותי החמור ביותר בחיינו. יותר מ-80,900 אנשים בסין נדבקו בנגיף הקורונה (ששמו הרשמי COVID-19) מאז הופיע בעיר ווהאן, מחוז הוביי, בדצמבר. אבל בעוד שסין עברה את שיא המגיפה, הנגיף מתפשט כעת במהירות ברחבי העולם, עם נקודות חמות בדרום קוריאה, איראן ואיטליה. שאר אירופה וארה"ב מתכוננות כעת להשפעה.

 

מאמינים שתסמינים של COVID-19 מופיעים אצל אנשים תוך 14 ימים מרגע החשיפה לנגיף. הנגיף גורם לא לתסמינים קלים דמויי שפעת (חום, שיעול יבש, קוצר נשימה) ב-80% מהנדבקים, לתסמינים חמורים (קוצר נשימה) ב-20% מהחולים ולמוות בכ-3.5% מהחולים. (בעיקר בגלל דלקת ריאות). נכון לעכשיו, אין טיפול ספציפי לנגיף. אנשים שחולים מ-COVID-19 מטופלים באמצעים תומכים כדי להקל על התסמינים.

 

הנגיף שגורם ל-COVID-19 דומה לזה שגרם להתפרצות ה-SARS ב-2003: שניהם סוגים של נגיפים. עם זאת, נראה כי COVID-19 מתפשט מהר יותר מה-SARS של 2003 וגם עלול לגרום למחלה פחות חמורה. ישנן כיום 114 מדינות שבהן אושרו בסך הכל קרוב ל-128,000 זיהומים בנגיף הקורונה, על פי אתר מעקב אחר התפרצויות המנוהל על ידי מרכז המשאבים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

 

ככל שמגיפת הקורונה מתפשטת ברחבי העולם, גוזלת חיים של אלפי אנשים, הנוסעים מודאגים יותר ויותר מהגבלות נסיעה והסגרים. הנה מה שאתה צריך לדעת:

 

הגבלות על נסיעות

מדיניות ביטול טיסות

מה הסיכון להידבק במהלך טיסה?

מדיניות ביטולי מלון ומה זה אומר על הנחות ומבצעים בבוקינג.

כיצד להגן על עצמך ועל אחרים מפני הידבקות?

משאבים לקבלת החלטות מושכלות לגבי תוכניות הנסיעה הקרובות

 

הגבלות על נסיעות

הגבלות נסיעה מוטלות ברחבי העולם בגלל נגיף הקורונה, והמצב משתנה מדי יום. זו כנראה הסיבה היחידה שבגללה אפשר לרצות לדחות את תוכניות הטיול מכיוון שאף אחד לא יכול לחזות מה יהיה המצב בשבועות הקרובים. דף ויקיפדיה זה מציע סיכום מצוין של הגבלות נסיעה הקשורות למגיפת COVID-19.

 

מגבלת הנסיעה הדרקונית ביותר (וכזו שלא תהיה לה כל השפעה על התפשטות נגיף הקורונה על פי מומחים) היא איסור הנסיעה לארה"ב ל-30 יום עבור רוב האירופים, כפי שהודיע ​​באופן חד צדדי על ידי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. האיסור חל על אזרחים זרים מאזור שנגן של האיחוד האירופי, בריטניה ואירלנד. אמריקאים ותושבי קבע של ארה"ב עדיין יורשו לטוס לאירופה ויורשו לחזור לארה"ב במהלך תקופה זו של 30 יום, למרות שהם ייבדקו לפני הכניסה לארה"ב ויתבקשו להסגר עצמי למשך 14 יום.

 

מדינות אחרות גם הטילו הסגר ו/או איסורי כניסה לאזרחים או מבקרים באזורים המושפעים ביותר של המגיפה. כמה דוגמאות:

 

ישראל הנהיגה בידוד גורף של 14 יום על כל המבקרים והאזרחים החוזרים

וייטנאם השעתה את הפטור מהוויזה לאזרחי דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, נורבגיה, ספרד, שוודיה, איטליה ובריטניה

גואטמלה אוסרת את כניסתם של אזרחים ממדינות מסוימות באירופה, איראן, סין ודרום קוריאה בניסיון למנוע את התפשטות נגיף הקורונה

הודו משעה ויזות לכל הזרים למשך חודש החל מהיום (שישי 13 במרץ), עם כמה פטורים כגון למטרות דיפלומטים, רשמיות או תעסוקה.

עומאן אוסרת על נוסעים מכל המדינות לתקופת זמן שטרם נקבעה.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://cheaphotelstelaviv.co.il/.