פיתוח כישרון למהפכה הדיגיטלית

מהפכה דיגיטלית מואצת בין המגזרים, עם אוטומציה, בינה מלאכותית, אינטרנט ושלל יישומים מקוונים שמשנים את האופן שבו אנו חיים ועושים עסקים.

 

עם ההימור החדש הזה, ממשלות משלבות טרנספורמציה דיגיטלית באג'נדות המדיניות הלאומיות והפיתוח שלהן. ככל שהמאמצים לתמוך בפיתוח אינטרנט גדלים, יש צורך דחוף במאגר כישרונות מיומן מבחינה טכנית שיכול להניע שאיפות לאומיות להצלחה.

 

כדי לעזור להפוך את האינטרנט לחלק בלתי נפרד ממציאות הטרנספורמציה הדיגיטלית, חברת האינטרנט פיתחה את הקורס מבוא לתפעול רשת (NetOps), חווית למידה מקוונת המציידת מהנדסים בשלב מוקדם בקריירה וברמה בינונית עם הכישורים הטכניים הקריטיים להם הם צריכים לעצב, לפרוס ולנהל סביבת אינטרנט גלובלית שהולכת וגדלה.

 

השנה, הקורס הכשיר יותר מ-1,000 אנשים מרחבי העולם. עד 2020, יותר מ-4,000 אנשים נהנו מהשתתפותם בקורס זה.

פקודות וטריקים שימושיים

Cynthia Wambui Muchiru היא מהנדסת מרכז תפעול רשת (NOC) מ-Mawingu Networks, ספקית קישוריות מקומית בקניה. היא הצטרפה לקורס כי רצתה לצבור ניסיון מעשי שיוכל לעזור לה בתפקידה. לדבריה, כעת היא יכולה ליישם ידע מהקורס כדי לפתור בעיות יומיומיות בעבודה שלה. "יש לי מערכות לינוקס שאני מנהל, והפקודות והטריקים שנלמדו במהלך הקורס מועילים."

 

Jasneel Bir, סטודנט באוניברסיטה הלאומית של פיג'י, אומר, "למדתי כיצד מערכת ההפעלה לינוקס פועלת ופועלת על מנת לשפר את הביצועים כמשתמש קצה." לאחר סיום הקורס, הוא אומר שהוא חמוש בידע חדש לביצוע משימות מעשיות במכונה וירטואלית באמצעות ממשק שורת פקודה.

 

האוניברסיטה של ​​ביר מעודדת למידה ושיתוף על התקדמות ופיתוח טכנולוגיים. הוא מתכנן להשתמש בידע שלו כדי להמשיך בקריירה בתחום תפעול מערכות אקולוגיות ברשת, כמו גם בלימודיו הנוכחיים כדי להרחיב את ניסיונו.

 

נביל בנאמאר, פרופסור מן המניין למדעי המחשב באוניברסיטאות מולאי איסמעיל ואל אחוויין במרוקו, הנחה את הקורס המקוון. לדבריו, זה חשוב ללומדים המחפשים ידע על מערכות אקולוגיות באינטרנט, והוא ממליץ על הקורס החינמי לסטודנטים באוניברסיטאות שלו.

 

רוברטו זמברנה, לשעבר נשיא הפרק הבוליביאני של אגודת האינטרנט ויועץ בכיר ליוזמת ה-e-Schools and Communities Initiative (GeSCI) גם הנחה את הקורס. הוא אומר שזו הייתה חוויה מספקת הן ללומדים והן למנחים. הוא מוסיף כי אם לשפוט על פי עדויות המשתתפים במהלך מפגשים חיים שבועיים שאורגנו, ברור שהלומדים יכולים ליישם את המיומנויות הטכניות החדשות שהם לומדים.

קורס NetOps תכניות עתידיות

קורס NetOps התקבל היטב, והכשיר יותר מ-10,000 אנשים ברחבי העולם מאז 2015. לאורך השנים, חברת האינטרנט עדכנה אותו כדי לעמוד בדרישות של זמננו ולהכין את הלומדים. ובהתחשב בבקשתם של לומדי קורסים קודמים לקורס מתקדם, אנו שמחים לבשר שפיתחנו גרסה 2.0 של קורס NetOps.

 

NetOps 2.0 מיועד לאמצעי קריירה לחניכים ברמת מומחים. באמצעות NetOps 1.0 כבסיס, NetOps 2.0 מביא תרגילים מעשיים מתוחכמים למיומנויות טכניות שונות, כולל כיצד להגדיר שרתי דואר אלקטרוני ושרתי אינטרנט.